Пройшло відкриття Міжнародного Республіканського Клубу

Пройшло відкриття Міжнародного Республіканського Клубу

На цьому тижні в готелі “Київ”, пройшло перше презентаційне засідання Міжнародного Республіканського Клубу. На захід зібралося близько сотні гостей, серед яких: народні депутати України, політики, експерти, громадські діячі. Клуб є платформою обговорення на всеукраїнському та міжнародному рівні нових ефективних суспільних моделей на основі республіканської ідеології.

Відкрив захід Анатолій Пінчук, президент Міжнародного Республіканського Клубу. За його словами, ідея створення цього Клубу виникла під час спілкування з колегами із США, Польщі, країн Балтії.

“У нас з’явилося розуміння необхідності пошуку відповідей на ті виклики які зараз є у світі. Особливо щодо спроб маніпуляцій суспільством з боку окремих груп та країн. Для України – це конче актуально, через наявність таких спроб з боку РФ та місцевої олігархії. Чому саме Республіканський Клуб? – тому що республіканська ідеологія – це ідеологія співуправління громадянами країною. Republic – перекладається як спільна справа, тобто держава як спільна справа громадян. Тому ми і збираємо однодумців такої ідеології” – сказав він.

Народний депутат, лідер партії “Основа” Сергій Тарута підкреслив що республіканський клуб стане майданчиком для конструктивних дискусій із зовнішніми партнерами, які зараз вимагають “надполітічного діалогу”.

“Республіканська ідеологія заснована на цінностях, які важливі для кожної людини. Це свобода, рівність, економічного процвітання. Ця ідеологія допоможе реалізувати цінності кожного українця”, – сказав Тарута.

Народний депутат України Оксана Продан наголосила, що один із основних принципів республіканізму – це активна участь громадян та мінімальна участь держави в контролі за управлінськими рішеннями.

“Наразі в Верховні Раді ми говоримо про зміну функцій, розподілу завдань, зміну тих чи інших органів влади, щоб зменшити вплив держави на суспільство. Особливо, коли ми говоримо про бізнес, який по суті кормить державу”, – сказала вона.

Її думку розвив фундатор суспільно-політичного руху “Розвиток” Сергій Носенко. Він наголосив, що лише в вільну економіку, яка функціонує на республіканських засадах, можливий реальний притік інвестицій, а саме успішна економіки є запорукою успішності та сили країни в світі.

Під час свого виступу голова партії “Основа” Андрій Ніколаєнко розказав, що деякі позиції партії “Основа” збігаються з республіканською ідеологією. Тому в рамках Міжнародного Республіканського Клубу партія буде максимально залучати та об’єднувати людей до підготовки програмних документів, які міститимуть як політичні позиції партії, так і республіканські положення.

“Це будуть не просто внутрішньопартійні документи, а по-справжньому громадянські документи, які відповідають їхнім запитам та вимогам”, – пояснив політик.

Про республіканізм як відповідальність та як засади гармонійної взаємодії громадян між собою говорили народні депутати Олексій Скрипник та Ольга Богомолець. Член суспільно-політичного руху “Розвиток”, народний депутат 7-8 скликання Єгор Фірсов розповів що наразі у суспільстві спостерігається запит на республіканську ідеологію.

“У нас все ще залишилась радянська система управління, яку необхідно викоренити, зародження республіканської ідеології здатна змінити державну системі в цілому. Надалі буде актуально проводити засідання Міжнародного Республіканського Клубу не тільки в Києві, а й по регіонам України”, – повідомив Фірсов.

Організатори наголосили, що засідання клубу проходитиме регулярно за визначеними темами. А політичні та суспільно-політичні організації, представники яких входитимуть до клубу, мають ці напрацювання втілювати в життя. 

 • Українські ініціатори створення Клубу: 
 • Анатолій Пінчук, президент ВГО “Українська стратегія”, президент Клубу.
 • Андрій Ніколаєнко, голова політичної партії “Основа”.
 • Сергій Носенко, засновник ГО “Розвиток”.
 • Ольга Богомолець, народний депутат України.
 • Оксана Продан, народний депутат України.
 • Євген Рибчинський, народний депутат України.
 • Віктор Романюк, народний депутат України.
 • Олексій Скрипник, народний депутат України.
 • Сергій Тарута, народний депутат України.
 • Єгор Фірсов, член ГО “Розвиток” народний депутат 7-8 скликання.

Міжнародний Республіканський Клуб – дискусійна платформа для політичних істеблішментів України, США, країн Балтії та Європи. Клуб об’єднує в собі професійних експертів, громадських діячів, політиків задля вироблення нових ефективних суспільних моделей на основі республіканської ідеології. Це значно інший, якісний рівень обговорень та дій, не лише на внутрішньому національному рівні, а й на міжнародному, що дозволяє досягти результатів та прогресу. Серед актуальних завдань – впровадження ефективних антиманіпулятивних та антикорупційних суспільних управлінських моделей.

Контактна інформація: Сайт: www.irclub.org E-mail: [email protected] Тел: (097) 891-87-33 Катерина