БУХГАЛТЕРІЯ ПРОТИ СТРАТЕГІЇ

Чому український парламент і Кабмін стали добровільними заручниками Наталії Яресько?

Головний бухгалтер в будь-якій великій компанії – це дуже важлива людина. Йому багато платять, йому довіряють, він входить до керівного кола компанії. Але ніколи і ні в якому бізнесі головбух не відповідає за стратегічне планування, пріоритети та розвиток – за це відповідають комунікатори, люди з абсолютно іншими психологічними характеристиками. І якщо ви будете слухати головбуха, то ви ніколи не побудуєте великий бізнес.

На виборах в Україні визначають політичне керівництво – людей з відповідними цінностями, орієнтирами. Політики – це люди, які вирішують нестандартні завдання. А чи багато в політиці людей, які працювали бухгалтерами? Ні. При всій повазі до особистості Наталії Яресько я ніколи не погоджуся з тим, що політичне керівництво держави і представники бізнес-спільноти повинні приймати її сторону в питанні податкової реформи тільки тому, що вона узгоджена з такими ж бухгалтерами з МВФ.

Всі фінансові показники, політику запозичень, міжнародну політику потрібно вибудовувати виходячи зі стратегії розвитку країни, а не навпаки.

Якщо Україна заявила про намір залучати інвестиції – то не можна підвищувати податок з дивідендів. Навіть якщо міністр фінансів, який, по суті, є головним бухгалтером, проти. Якщо Україна хоче детінізації – то соціальними податками повинні обкладатися виключно зарплати, а всі інші доходи – ні.

Якщо Україні вигідно, щоб зароблений прибуток був реінвестований в основні фонди – потрібно створювати для цього умови, в тому числі податкові. Якщо Україна дійсно буде проводити ліберальні реформи – то потрібно податки знижувати, а не посилювати фіскальне навантаження, тому що «нема чим платити пенсії».

Безумовно, пані Яресько, міністр праці і соцполітики Павло Розенко будуть проти. Але будь-який бізнесмен вам скаже, що він може більше платити своїм співробітникам тільки якщо буде більше заробляти, а не навпаки.  І завдання державного менеджменту таке ж – зробити так, щоб український бізнес більше заробляв, і тільки так можна буде підвищувати соцвиплати.

Перед голосуванням за чергові податкові зміни в українському політикумі знову серйозно обговорюють слова керівництва Мінфіну про те, що потрібно менше витрачати, скорочувати державні витрати. А як більше заробляти – знову ніхто не знає. Немає стратегічних завдань, немає базових пріоритетів, слова суперечать діям.

Поки що українські депутати захоплюються промовою Джо Байдена – «це був виступ справжнього лідера нації», «блискучий оратор», «національний лідер». І при цьому слухаються головбуха Наталію Яресько.

Текст вперше опубліковано в авторському блозі Сергія Носенка на сайті LB.ua

Comments are closed.