Сергій Носенко: іноземні інвестори в цілому розчаровані політикою української влади

Очікування щодо дерегуляції та ринкових реформ, які привели б до інвестиційного буму в Україні, не виправдалися. Таку думку в інтерв’ю виданню InternetUA висловив старший керуючий директор міжнародної інвестиційної компанії International Investment Partners (IIP) Сергій Носенко.

InternetUA попросив надати коментарі учасників ринку про можливі шляхи розвитку інвестиційних процесів в IТ-галузі, основні перешкоди, які стримують потенційних інвесторів, а також дізнався, які технологічні сегменти надалі будуть найбільш привабливими?

«Можна сказати, що іноземні інвестори в цілому розчаровані політикою української влади в інвестиційному процесі. Очікування щодо дерегуляції та ринкових реформ, які привели б до інвестиційного буму, не виправдалися. Це був шлях до компенсації втрат України від війни, проте можливість втрачена, зараз країна переходить з економічної кризи в політичний. А політична криза може привести до зміни влади. Всі великі інвестори це розуміють», – зазначив Сергій Носенко.

За його словами, великі міжнародні інвесткомпанії очікують великої приватизації, яка могла б сформувати тренд передачі держвласності в приватні руки – це якщо ми говоримо про інвестиції в традиційні галузі. Якщо ж говорити про інноваційну економіку, то інтерес американських компаній, зокрема IIP, зараз спрямований на ІТ-стартапи та агробізнес.

Відповідаючи на питання про те, якого роду проекти з IT-галузі користуються найбільшою популярністю у інвесторів, Носенко звернув увагу на якість підготовки таких проектів.

«Приблизно 20-30% інвестпроекту розробник повинен бути готовий профінансувати самостійно, щоб переконати інвесторів в серйозності», – сказав він.

Коментуючи важливість політичних факторів в оцінці інвестиційної привабливості проекту, Сергій Носенко сказав: 2ІТ-проекти гарні своєю мобільністю. Це власники заводів і фабрик вимушені домовлятися з будь-якою владою. В ІТ все простіше, і влада повинна бути зацікавлена ​​в тому, щоб ці високооплачувані співробітники залишалися працювати в Україні. Інвесткомпанії, на жаль, погано розуміють регіональну специфіку України, однак це зовсім не означає, що країна безперспективна. Інвестори завжди враховують і політичні чинники, стежать за ходом і результатами виборів. Безумовно, фактор Донбасу негативно впливає на інвестклімат сусідніх регіонів, зокрема, Харкова, на проекти, які вимагають великих капітальних інвестицій».

Сергій Носенко вважає, що основний ризик України – політична нестабільність і досконала непрогнозованість, плюс високий рівень корупції чиновників.

«Все буде залежати від подій в країні. Чим ближче українська економіка буде до показників відкритості і прозорості – тим більше тут буде іноземного бізнесу. Найважливішим фактором є адекватність керівництва Нацбанку, з чим зараз великі проблеми, які проявляються не тільки в «банкопаді» і валютному курсі (на що звертають увагу всі громадяни), але в першу чергу – в регулюванні фінансових ринків (те, з чим стикаються, зокрема, інвестори). В цілому глобальним ризиком може бути тільки війна і дії влади, а всі інші фактори вже вторинні.

ІТ-ринки показують стабільне зростання, і, думаю, ця тенденція збережеться», – зазначив Сергій Носенко.

ДжерелоІнвестмент в IT: що цікавить міжнародних гравців

Comments are closed.