13096344_523323247869007_4476699270263329440_n

ЯК У США СЬОГОДНІ ОБИРАЮТЬ ПРЕЗИДЕНТА 

У США стартують президентські вибори, результат яких буде мати на Україну величезний вплив. Після виборів в світі відбудеться перезавантаження політичної конструкції, в тому числі в контексті українсько-російського конфлікту.

На фініш кампанії США вийшли з популістськими гаслами кандидатів і розчаруванням істеблішменту.

Американська виборча система має свої особливості і сильно відрізняється від української. Виборці голосують за кандидатів, і виходячи з результатів формується так звана колегія виборців. Переможець в кожному штаті (крім Мейна і Небраски) отримує групу виборців, чисельність якої пропорційна населенню штату. Результат визначає колегія виборців, щоб перемогти – кандидату в президенти потрібно набрати 270 голосів виборців. Існують штати, які традиційно голосують за кандидата-республіканця (наприклад, Техас – 38 виборців) і вотчини демократів (наприклад, Каліфорнія – 55). Доля виборів вирішується в штатах, де немає чіткої переваги голосів на підтримку одного або іншого кандидата, а також штати, що не визначились.

Зараз потенціал Клінтон – 268 виборців, у Трампа – 204, ще 66 виборців будуть представляти штати, що не визначились, найбільший з яких – Флорида (29 виборців), а також Арізона і Північна Кароліна.

Крім того, ситуація може змінитися за рахунок голосування в штатах Огайо (18) і Джорджія – тут позиції республіканців слабкі, демократам буде складно в Мічигані (16) і Пенсільванії (20).

Виходить, що позиції Клінтон на старті голосування набагато сильніші, однак це зараз не гарантує їй перемогу, тому що втрата будь-якого з штатів «що сумнівається» може різко змінити картину. У Трампа все більш напружено – програш в одному з таких штатів може обернутися для нього провалом.

Паралельно в США вирішується питання про те, хто буде контролювати Сенат – верхню палату парламенту. Зараз там більшість у республіканців – 54 голоси, але при цьому прогнозується, що вони втратять 3 місця за рахунок Іллінойсу, Вісконсіна і Пенсільванії. Все вирішиться в штаті Невада, де республіканці можуть перемогти демократів.

Результати голосування світ буде розуміти в ніч з вівторка на середу. Так що heads up! Нас чекає ненудна ніч.

І наостанок показова деталь. У США немає … ЦВК. Може, і нам так? Може без неї, нарешті, вибори стануть чесними. Як може і без закону про вибори? Його в США теж немає.

Текст вперше опубліковано в авторському блозі на сайті LB.ua

Comments are closed.